Zapomniana Dolina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INFORMACJE
ZS Grabowiec:


Harmonogram boiska:


Oddaj głos:

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 181
· Najnowszy użytkownik: kolo
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż mieszka...
· Oddam
· Grabowieckie swietow...
· Nuda
· osrodek zdrowia
Najciekawsze tematy
· złoża gazu ziem... [280]
· WYBORY WÓJTA [215]
· Grabowieckie swie... [23]
· PAWEX 2009 [23]
· obojętność w g... [22]

Odwiedziny gości
Dziś:26
Wczoraj:371
W tym tygodniu:952
W tym miesiącu:26
W tym roku:80,390
Wszystkich:870,932

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualnościach załóż konto i wpisz się na listę.
DOŁĄCZ DO NAS!

    

MAM TALENT
Powitanie
Grabowiec położony jest w północno-wschodniej części powiatu zamojskiego w centralnej części działów grabowieckich stanowiących wschodnią część Wyżyny Lubelskiej.
Gminę przecinają dwa główne szlaki komunikacyjne: droga od Skierbieszowa przez Grabowiec do Hrubieszowa oraz droga od Wojsławic przez Grabowiec do Miączyna. Ponadto droga nr 48310 łączy Grabowiec z Uchaniami a jej odgałęzienie łączy Grabowiec z gminą Trzeszczany Wszystkie wymienione odcinki wchodzą w skład dróg powiatowych.
Na terenie gminy występują zabytki. Są to dawne budynki podworskie wraz z okalającymi resztkami zadrzewienia w byłych parkach, kościół parafialny w Grabowcu oraz cmentarze grzebalne... [czytaj więcej]

WARTO ZOBACZYĆ
         AKTUALNOŚCI
Cykl spotkań poświęconych poezji Juliana Tuwima
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GRABOWCU

Nasza biblioteka zorganizowała cykl spotkań poświęconych poezji Juliana Tuwima. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III b. Na pierwszym spotkaniu dzieci rozwiązywały test ze znajomości wierszy poety. Podczas drugiego spotkania uczniowie wykonali rysunki do wierszy. Z prac przygotowano w bibliotece wystawę. Z kolei trzecie spotkanie to recytacja wierszy Tuwima i inscenizacja teatralna wiersza Rzepka.

71 Rocznica Pacyfikacji Grabowca i Okolic
GRABOWIEC

Tradycyjnie, jak co roku uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym częścią artystyczną, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu pod kierunkiem pani Agnieszki Jałowickiej i pana Karola Chilewicza.Następnie została odprawiona Msza Święta, pod przewodnictwem ks. Rudolfa Karasia – proboszcza parafii w Horyszowie.

Koniec roku tanecznego
GOK Grabowiec

W miniony piątek, 19 czerwca 2015 roku o godzinie 15:45 odbył się pokaz tańca, dwóch grup wiekowych, podsumowujący całoroczną pracę dzieci pod kierunkiem instruktorki Szkoły Tańca Myka pani Katarzyny Dziedzic.

2015.06.14 - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
OSP

W dniu 14 czerwca 2015 roku w miejscowości Miączyn odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięło udział 27 drużyn. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe oraz nie wliczana do klasyfikacji końcowej prezentacja sekcji w zakresie musztry...

Oktawa Bożego Ciała
GRABOWIEC

Dzisiaj kończy się oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wokół Kościoła odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, a Jezus we własnej Osobie spaceruje naszymi ulicami lub wokół Kościoła. Jeszcze po wojnie w niektórych regionach Polski Kościół obchodzono dwa razy w ciągu dnia: rano i wieczorem. Teraz odbywa się jedna taka procesja.

VII Sesja Rady Gminy
GRABOWIEC

27 maja 2015 roku w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza odbyła się VII sesja Rady Gminy Grabowiec. Była to sesja jubileuszowa 25-lecia samorządu gminnego, na która zostali zaproszeni byli wójtowie, radni i sołtysi. Wzięły w niej także udział przedstawicielki Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska” panie: Dominik Witkowska i Anna Nogas, które uhonorowały wójta poprzedniej kadencji, pana Tadeusza Goździejewskiego nagrodą za współpracę.

Święto Animatorów Kultury powiatu zamojskiego
GOK Grabowiec

W miniony wtorek, 26 maja b. r. w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu odbyło się Święto Animatorów Kultury powiatu zamojskiego. W spotkaniu ze starostą panem Henrykiem Matejem wzięli udział twórcy, animatorzy oraz dyrektorzy placówek kultury. Po występach artystycznych dziecięcych zespołów wokalno – instrumentalnych i tanecznych, które przygotowali...

Punkt widokowy w Kornelówce
GRABOWIEC

Wzniesienie ma wys.240 m n.p.m. Ze wzniesienia rozciąga się daleki krajobraz na południe tj. Padół Zamojski, Zamość i Grzędę Sokalską oraz na północ – panoramę na Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Wieża powstała w ramach projektu Odnowa i rozwój wsi.

Siódma Ogólnopolska Pielgrzymka Państwowej i Ochotniczej Straży
OSP

W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku odbyła się Siódma Ogólnopolska Pielgrzymka Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na Jasną Górę. Organizowane co 5 lat spotkanie jest wielkim świętem strażaków z całego kraju. Zwyczaj ten wywodzi się jeszcze z okresu przedwojennego, kiedy to 18 czerwca 1939 r. odbył się Zjazd Strażaków na Jasnej Górze. Było to jedno z największych wydarzeń w historii polskiego pożarnictwa.

224 Rocznica Uchwalenia Konstytucji
GRABOWIEC

Święto Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Część oficjalna odbyła się przy pomniku 700-lecia Grabowca, gdzie wyryte są słowa naszego papieża Św. Jana Pawła II: Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach. (…) Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców....

Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Miączyn
SPORT

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku, na hali sportowej w Miączynie odbył się Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Miączyn Pana Sylwestra Dominy. Otwarcie turnieju zaplanowo na godzinę 10.00. W rozgrywkach udział wzięły drużyny z: Grabowca, Krasnobrodu, oraz z Miączyna.