Zapomniana Dolina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INFORMACJE
ZS Grabowiec:


Harmonogram boiska:


Oddaj głos:

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 187
· Najnowszy użytkownik: lapis
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż mieszka...
· Oddam
· Grabowieckie swietow...
· Nuda
· osrodek zdrowia
Najciekawsze tematy
· złoża gazu ziem... [280]
· WYBORY WÓJTA [215]
· Grabowieckie swie... [23]
· PAWEX 2009 [23]
· obojętność w g... [22]

Odwiedziny gości
Dziś:273
Wczoraj:443
W tym tygodniu:2,231
W tym miesiącu:10,423
W tym roku:103,665
Wszystkich:894,207

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualnościach załóż konto i wpisz się na listę.
DOŁĄCZ DO NAS!

    

MAM TALENT
Powitanie
Grabowiec położony jest w północno-wschodniej części powiatu zamojskiego w centralnej części działów grabowieckich stanowiących wschodnią część Wyżyny Lubelskiej.
Gminę przecinają dwa główne szlaki komunikacyjne: droga od Skierbieszowa przez Grabowiec do Hrubieszowa oraz droga od Wojsławic przez Grabowiec do Miączyna. Ponadto droga nr 48310 łączy Grabowiec z Uchaniami a jej odgałęzienie łączy Grabowiec z gminą Trzeszczany Wszystkie wymienione odcinki wchodzą w skład dróg powiatowych.
Na terenie gminy występują zabytki. Są to dawne budynki podworskie wraz z okalającymi resztkami zadrzewienia w byłych parkach, kościół parafialny w Grabowcu oraz cmentarze grzebalne... [czytaj więcej]

WARTO ZOBACZYĆ
         AKTUALNOŚCI
DOŻYNKI POWIATOWE - JACNIA 2015
GRABOWIEC

Tegoroczne Święto Plonów powiatu zamojskiego odbyło się 23 sierpnia w Jacni – Gmina Adamów. Dożynki rozpoczęły się od spotkania Starosty zamojskiego pana Henryka Mateja z rolnikami. Z naszej gminy zostali wyróżnieni: pani Małgorzata Lackowska z Majdanu Tuczępskiego i pan Wojciech Walkowski ze Skomoroch Dużych, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe....

ADRIAN ZAWALSKI W KLIPE: WEŹ SIĘ NIE OBRAŹ
GOK Grabowiec

W ramach „Kulturalnych wakacji” w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu nagraliśmy klip, który jest coverem utworu „Weź się nie obraź” rapera Oxon. Swoją interpretację przedstawił Adrian Zawalski, który mieszka w Grabowiec Górze, jest on miłośnikiem kultury hip hopu i już niedługo przedstawimy jego próby komponowania własnych tekstów, nad którymi pracuje od dawna.

VI Piknik w Dańczypolu 2015
GOK Grabowiec

Maleńki Dańczypol w gminie Grabowiec, 12 lipca b.r. już po raz szósty gościł uczestników pikniku pt „U źródełka w Dańczypolu”. Tradycyjnie, o godz. 14.00 proboszcz parafii Grabowiec, ks. Zygmunt Żółkiewski odprawił Mszę Świętą i w towarzystwie wikarego, ks. Pawła Kostrubca poświęcił figurkę Matki Boskiej, która stanęła nad źródełkiem, na tle zielonych pagórków. Z roku na rok rośnie popularność festynu w urokliwej dolince, gdzie delikatny szum źródełka i niepowtarzalny mikroklimat sprawiają, że każdy ma ochotę na wspólną zabawę.

Cykl spotkań poświęconych poezji Juliana Tuwima
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GRABOWCU

Nasza biblioteka zorganizowała cykl spotkań poświęconych poezji Juliana Tuwima. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III b. Na pierwszym spotkaniu dzieci rozwiązywały test ze znajomości wierszy poety. Podczas drugiego spotkania uczniowie wykonali rysunki do wierszy. Z prac przygotowano w bibliotece wystawę. Z kolei trzecie spotkanie to recytacja wierszy Tuwima i inscenizacja teatralna wiersza Rzepka.

71 Rocznica Pacyfikacji Grabowca i Okolic
GRABOWIEC

Tradycyjnie, jak co roku uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym częścią artystyczną, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu pod kierunkiem pani Agnieszki Jałowickiej i pana Karola Chilewicza.Następnie została odprawiona Msza Święta, pod przewodnictwem ks. Rudolfa Karasia – proboszcza parafii w Horyszowie.

Koniec roku tanecznego
GOK Grabowiec

W miniony piątek, 19 czerwca 2015 roku o godzinie 15:45 odbył się pokaz tańca, dwóch grup wiekowych, podsumowujący całoroczną pracę dzieci pod kierunkiem instruktorki Szkoły Tańca Myka pani Katarzyny Dziedzic.

2015.06.14 - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
OSP

W dniu 14 czerwca 2015 roku w miejscowości Miączyn odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięło udział 27 drużyn. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe oraz nie wliczana do klasyfikacji końcowej prezentacja sekcji w zakresie musztry...

Oktawa Bożego Ciała
GRABOWIEC

Dzisiaj kończy się oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wokół Kościoła odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, a Jezus we własnej Osobie spaceruje naszymi ulicami lub wokół Kościoła. Jeszcze po wojnie w niektórych regionach Polski Kościół obchodzono dwa razy w ciągu dnia: rano i wieczorem. Teraz odbywa się jedna taka procesja.

VII Sesja Rady Gminy
GRABOWIEC

27 maja 2015 roku w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza odbyła się VII sesja Rady Gminy Grabowiec. Była to sesja jubileuszowa 25-lecia samorządu gminnego, na która zostali zaproszeni byli wójtowie, radni i sołtysi. Wzięły w niej także udział przedstawicielki Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska” panie: Dominik Witkowska i Anna Nogas, które uhonorowały wójta poprzedniej kadencji, pana Tadeusza Goździejewskiego nagrodą za współpracę.

Święto Animatorów Kultury powiatu zamojskiego
GOK Grabowiec

W miniony wtorek, 26 maja b. r. w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu odbyło się Święto Animatorów Kultury powiatu zamojskiego. W spotkaniu ze starostą panem Henrykiem Matejem wzięli udział twórcy, animatorzy oraz dyrektorzy placówek kultury. Po występach artystycznych dziecięcych zespołów wokalno – instrumentalnych i tanecznych, które przygotowali...

Punkt widokowy w Kornelówce
GRABOWIEC

Wzniesienie ma wys.240 m n.p.m. Ze wzniesienia rozciąga się daleki krajobraz na południe tj. Padół Zamojski, Zamość i Grzędę Sokalską oraz na północ – panoramę na Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Wieża powstała w ramach projektu Odnowa i rozwój wsi.