Zapomniana Dolina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INFORMACJE
ZS Grabowiec:


Harmonogram boiska:


Oddaj głos:

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 179
· Najnowszy użytkownik: Leopard
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Oddam
· Grabowieckie swietow...
· Nuda
· osrodek zdrowia
· Wybory c.d.
Najciekawsze tematy
· złoża gazu ziem... [280]
· WYBORY WÓJTA [215]
· Grabowieckie swie... [23]
· PAWEX 2009 [23]
· obojętność w g... [22]

Odwiedziny gości
Dziś:788
Wczoraj:1,196
W tym tygodniu:788
W tym miesiącu:17,453
W tym roku:47,009
Wszystkich:837,551

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualnościach załóż konto i wpisz się na listę.
DOŁĄCZ DO NAS!

    

MAM TALENT
Powitanie
Grabowiec położony jest w północno-wschodniej części powiatu zamojskiego w centralnej części działów grabowieckich stanowiących wschodnią część Wyżyny Lubelskiej.
Gminę przecinają dwa główne szlaki komunikacyjne: droga od Skierbieszowa przez Grabowiec do Hrubieszowa oraz droga od Wojsławic przez Grabowiec do Miączyna. Ponadto droga nr 48310 łączy Grabowiec z Uchaniami a jej odgałęzienie łączy Grabowiec z gminą Trzeszczany Wszystkie wymienione odcinki wchodzą w skład dróg powiatowych.
Na terenie gminy występują zabytki. Są to dawne budynki podworskie wraz z okalającymi resztkami zadrzewienia w byłych parkach, kościół parafialny w Grabowcu oraz cmentarze grzebalne... [czytaj więcej]

WARTO ZOBACZYĆ
         AKTUALNOŚCI
Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Miączyn
SPORT

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku, na hali sportowej w Miączynie odbył się Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Miączyn Pana Sylwestra Dominy. Otwarcie turnieju zaplanowo na godzinę 10.00. W rozgrywkach udział wzięły drużyny z: Grabowca, Krasnobrodu, oraz z Miączyna.

Wyjazdowe Posiedzenie Zarządu Powiatowego OSP RP
OSP

W czwartek, 16 kwietnia b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się doroczne spotkanie strażaków z jednostek OSP oraz przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu zamojskiego z udziałem starosty pana Henryka Mateja.
Z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu obecny był bryg. Jacek Sobczyński – Komendant Miejski OSP. Zarząd Powiatowy ZOSPRP reprezentował Prezes – druh Kazimierz Mielnicki oraz pani Maria Pieńskosz. Nie zabrakło również kapelana strażaków powiatu zamojskiego ks. Adama Chmaja oraz seniora OSP, wciąż aktywnego, pułkownika Mieczysława Skiby.

Warsztaty kulinarne
GOK Grabowiec

15 kwietnia 2015 rok u w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadził znany zamojski kucharz Pan Adam Kot. Warsztaty były finansowane w całości przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Zamojska”. W menu znalazły się dania gorące, zimne przekąski, coś dla łasuchów. Grupa 15 pań przygotowała dania wg przepisów pana Adama tj.: gaspacho, pascha wielkanocna, szyszki z ryżu preparowanego, udka z kurczaka faszerowane boczkiem i pieczarkami, pstrąg pieczony w ziołach z czosnkiem i zapiekanymi ziemniakami, mus chrzanowy zawijany w szynce, naleśniki z łososiem i twarożkiem.

Spotkanie seniorów
GOK Grabowiec

W niedzielę 12.04.2015 r. w Gminny Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się spotkanie dla seniorów z udziałem Klubu Seniora „PLATAN” z Nieledwi. Władze samorządowe reprezentowała Przewodnicząca Rady Gminy Grabowiec Pani Agnieszka Rachańska. Nasi Goście spotkali się z wójtem Panem Waldemarem Greniukiem, który interesująco opowiedział o historii Grabowca prezentując eksponaty zgromadzone w Izbie Regionalnej. Z historią parafii rzymskokatolickiej zapoznał gości ks. proboszcz Zygmunt Żółkiewski.

Tydzień z Internetem
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GRABOWCU

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grabowcu po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Tydzień z Internetem”. Myśl przewodnia tegorocznego Tygodnia z Internetem nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce.

FINAŁ LIGI LZS ZAMOŚĆ - 2015
SPORT

W sobotę 28 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu odbył się finał Ligi Ludowych Zespołów Sportowych Piłki Siatkowej - dziewcząt (gimnazja) i kobiet. Gminę Grabowiec reprezentowały drużyny: Gimnazjum Grabowiec oraz Zespół Szkół Grabowiec...

KSM Grabowiec zaprasza na krótki występ...
KSM

W niedzielę 22 marca 2015 roku w kościele parafialnym w Grabowcu, grupa młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodych przygotowała, krótki występ. Jednocześnie w budynku „starej plebanii” odbył się Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić ozdoby świąteczne, wykonane przez pracownię plastyczną Gminnego Ośrodka Kultury oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Grabowcu.

72 Rocznica Wysiedlenia Grabowca i Okolic
GRABOWIEC

W niedzielę, 22 lutego 2015 roku obchodziliśmy 72 rocznicę Wysiedlenia Grabowca i okolic. Najważniejszą część uroczystości stanowiła Msza Św. odprawiona w intencji Ojczyzny przez księży: kanclerza Adama Firosza oraz proboszcza Zygmunta Żółkiewskiego. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci i pozostali goście złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej wysiedlenie...

Studio Orange przedstawia utwór: Z Kopyta kulig rwie
GOK Grabowiec

Podczas tegorocznych ferii zimowych odbyły się zajęcia w Studio Orange znajdującym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu. Podczas zajęć muzycznych dzieci i młodzież przygotowywały utwór „Z kopyta kulik rwie”. Efekt pracy można zobaczyć w postaci teledysku.

Podsumowanie ferii zimowych 2015
GOK Grabowiec

W czasie tegorocznych zimowych ferii, jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna proponowali dzieciom wiele atrakcji tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł ciekawie spędzić czas wolny od nauki w szkole.


Mini Studio Orange przestawia utwór: Modlitwa
GOK Grabowiec

Mini Studio Orange, które znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu przedstawia Państwu kolejny utwór przygotowany przez wychowanków i instruktorów pracowni muzycznej. Zarejestrowaliśmy piosenkę Bułaty Okudżawy „Modlitwa”, którą wybrała i zaśpiewała Oliwia Adamczuk (kl. 5, ZSz w Grabowcu). Towarzyszyli jej: Gabrysia Koszel (kl. 1, Gimnazjum w Grabowcu), Hubert Fedurek (kl. 6, ZSz w Grabowcu) oraz instruktorzy GOK: Karol Chilewicz i Dominik Kordyś.