Zapomniana Dolina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 201
· Najnowszy użytkownik: tola
Ostatnio na forum

Odwiedziny gości
Dziś:315
Wczoraj:515
W tym tygodniu:1,036
W tym miesiącu:11,897
W tym roku:36,297
Wszystkich:1,193,848
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
CZEGO OCZEKUJE OD NOWEGO WÓJTA GMINY GRABOWIEC
DomiNICK
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2010 20:28
Awatar

Główny administrator

Postów: 108
Data rejestracji: 23.09.09

Moje oczekiwania od nowego gospodarza gminy.
Zadania priorytetowe?
Zadanie ważne ale drugorzędne?
Moje sugestie, pytania i do Wójta!
 
dolina.grabowiec.pl
pawex
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-12-2010 12:16
Awatar

Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 09.11.09

osobiście oczekuję kontaktu w Wójtem nie tylko osobiście bo pracując od pon do piatku nie mam czasu stać pod drzwiami zeby sie zapytac o jakieś głupstwo albo sie czegoś dowiedzieć a wystarczy napisać maila. i imieniu swoim i kolegów z zespołu poprosiłbym wreszcie o jakąś pomoc w funkcjonowaniu naszego zespołu siatkarskiego nie tylko finansowego. pozdrawiam wszystkich
 
kopacz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2010 09:20
Awatar

Użytkownik

Postów: 37
Data rejestracji: 03.11.09

Jest wiele wiele rzeczy ale podstawą dla mnie jest aby Grabowiec można było porównywać z innymi gminami-np. Krasnobrodem a tak na marginesie to te lubelszczyzny są naprawdę biedne-już tylko wystarczy wjechać w mazowieckie czy świętokrzyskie i od razu widać ze jestem w innym województwie a im dalej od wschodu tym coraz lepiej to wygląda.Patrząc też na inne gminy to rozwój ich jest naprawdę na 100 razy wyższym poziomie niż u nas-w co drugiej gminie jest zalew pływalnia nie wspomnę o kortach tenisowych i boiskach.
Chciałbym żeby nasza gmina była taką i żeby to nas odwiedzali i nas brali za wzorzec.
Pozdrawiam
 
Billy Idol
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2010 14:12
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 04.11.10

Widzę że po wyborczym tumulcie teraz już nazwyczajniej w świecie wszyscy (prawie) uznali, że spełnili swój obowiązek i już na 4 lata spokój. Brawo.

czego oczekuję ze swej strony od nowego wójta (pisałęm o tym wiele razy):
1. Poprawy stanu dróg - wstyd jest by jadąc z sąsiedniej gminy móc po jakości nawierzchnii stwierdzić gdzie rozpoczyna się Grabowiec.
2. Rozpoczęcia realizacji oczyszczalni ścieków i kanalizacji gminy.
3. Rozważenia możliwości realizacji w gminie Orlika (gmina musi mieć teren i część środków własnych - resztę lekką ręką wykłada Min. Spotu i Turystyki)
4. Wprowadzenie możliwości komunikacji z UG via mail - kompetentny urzędnik jest mi chyba w stanie udzielić odpowiedzi tą drogą i nie muszę się osobiście fatygować by otrzymać informację.

Jeszcze kilka kwestii wymaga zastanowienia, bądź rozważenia ale to już moze następnym razem.

Pozdrawiam.
Billy Idol
 
Prezes
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2010 17:36
Awatar

Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 14.12.10

Przede wszystkim porządek w gminie zrobić. Niektórzy pracownicy to może nawet nie wiedzą jaką funkcje tam pełnia. Jest tylu wykształconych ludzi w naszej gminie którzy nie mogą znaleźć pracy a świetne szkoły po kończyły. a u nas w gminie jakie wykształcenie przeważa? Panie wójcie postawić ultimatum. Albo się szkolimy dalej albo do widzenia.
 
lukiz82
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2010 15:23
Awatar

Użytkownik

Postów: 58
Data rejestracji: 08.11.09

Z tego co wiem to Gmina Grabowiec rozmyśliła się co do budowy Orlika mimo, że miała przyznane dofinansowanie - paranoja Grin
Edytowane przez lukiz82 dnia 27-12-2010 15:25
 
sekretarka
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2011 22:55
Użytkownik

Postów: 10
Data rejestracji: 08.01.10

Czas ucieka!A gdzie obietnice wójta?Wyboista część ul.Wojsławskiej zaczyna się za posesją pana Gożdziejewskiego,a on nie widzi tego odcinka drogi.Może do okulisty?Bronek był dobry a Tadeusz Bronisław jeszcze lepszy.Sad
 
mima70
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2011 18:41
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 26.11.10

I roczek zleciał czy coś nowy wójt zmienił ?
 
fan
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2011 11:48
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 27.12.11

Pan Wójt jest tak zapracowany, że nie miał nawet chwili na złożenie życzeń świątecznych mieszkańcom na stronie internetowej gminy. Cóż, miejmy nadzieję, że postara się bardziej w nowym roku i złoży nam realne życzenia, życzenia do spełnienia przez niego samego.
Serdeczne pozdrowienia.Smile
 
prostak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 11:29
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 10.07.11

Jak mnie opowiadano to Wojt jest zajety mierzeniem dziur na drogach, widziano go z suwmiarka przy mierzeniu.

Moze wkrotce zaprezentuje wam wyniki jego pomiarow np. pod tytulem:

Nowe Atrakcje w Zapomnianej Dolinie – najgorsze drogi w Polsce,

albo
„ wplyw ruchu pieszych na wzrost ilosci dziur na drogach grabowieckich“

Wink
 
Billy Idol
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2011 14:17
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 04.11.10

Wiesz prostaku... naprawdę adekwatny nick sobie wybrałeś.

W tej chwili nadzoruję spore przedsięwzięcie i zdradzę Ci taki sekret: jak sam osobiście nie dopilnujesz to nie licz, że ktoś zrobi coś w prawidłowy sposób. I bez znaczenia pozostaje tu fakt jak bardzo rozgarniętych ludzi sobie wybrałeś do współpracy - wpływa to tylko na to jak bardzo się napracujesz. Kumaci oznaczają jedynie konieczność nadzoru, matoły konieczność nieustannego rzucania paniami lekkich obyczajów. Koniec mądrości Talmudu.

W tym kontekście niezrozumiale brzmi zarzut, że Wójt biega i kataloguje dziury w drogach... Bo z tego co widziałem i czułem jadąc na święta najbardziej zniszczone są drogi powiatowe przebiegające przez Grabowiec. Twój zarzut jest... hm prostacki z dwóch powodów:
1. By powiat cokolwiek zrobił w Gminie Grabowiec musi dostać informację jak jest źle od Wójta. Ta informacja musi być poparta materiałem fotograficznym i katalogiem ubytków.
2. Wybierałem Wójta by pracował a nie siedział i pierdział w stołek. Być może Ty masz inna wizję i praca wysokiego urzędu, który nie wyściubia nosa zza biurka przez 4 lata jest dla Ciebie do przyjęcia.

Btw. miejsca gdzie były przełomy na drodze do Skierbieszowa i na Wojsławskiej zostały połatane nowymi dywanikami (nie wiem jak na drodze do Miączyna, bo z niej nie korzystałem) więc może jednak to latanie z suwmiarką ma pewien sens? Wink

Życzę mądrości w nowym roku.
Pozdrawiam.
Billy Idol
 
mima70
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2011 21:37
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 26.11.10

Czyli co ? Przez roczek wójt przyczynił się do połatania dziur ? I to tyle ????
 
fan
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2011 10:18
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 27.12.11

Bulwersacja Billy Idola na Prostaka jest zaskakująca. Co to za przedsięwzięcie, które trzeba samodzielnie dopilnowywać mając do dyspozycji rozgarniętych współpracowników. Czy to znaczy że Pan Wójt ma nierozgarniętych pracowników w urzędzie, nie sądzę. A czy drogi powiatowe nie leżą na terenie gminy grabowiec. Powszechnie wiadomo,że Pan Wójt przez wile lat pracował tam gdzie pracował w Zamościu i powinien mieć kontakty które w dzisiejszej rzeczywistości są niezbędne by popchnąć sprawy. Jeśli ich nie ma to bieda ale to nie powinno dziwić .

Wraz z pozdrowieniami wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.
 
Billy Idol
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2012 07:52
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 04.11.10

No baaaa... Pewnie że zaskakująca. Przecież powszechnie wiadomo, że spraw, za które jest się odpowiedzialnym nie pilnuje się osobiście Wink. Tylko siedzi się za biurkiem i czeka aż ktoś (w domyśle nie ja bo ja nie muszę) coś zrobi. Cóż, komuny mentalnej nie da się wyleczyć...

Pracowałeś kiedyś drogi fanie w jakiejkolwiek administracji? Nie? No to przyswój, że kontakty kontaktami, ale potrzebny jest formalny impuls by cokolwiek zainicjować. A by wystąpić z jakimkolwiek wnioskiem trzeba mieć do niego uzasadnienie.

Szczytem szczytów jest pisanie "ale czy drogi powiatowe nie lezą na terenie GG?". To świadczy, że o środkach budżetowych i zadaniach własnych jednostek ST masz blade pojęcie. Ciekawy jestem czy finansujesz sąsiadowi zasiewy, albo remont domu? Nie? A czemu? Jesteś częścią tej samej co on gminy - dom i pole sąsiada leżą w Twojej gminie. Bo do Ciebie nie należą i nie odpowiadasz za nie i nawet jakbyś chciał to nie masz na to środków? No to przyswój że podobnie jest z drogami. Za wojewódzkie odpowiada województwo (utrzymanie, odśnieżanie, oznakowanie, itp.), za powiatowe powiat, a za gminne gmina. Jakby gmina była bogatsza - mogłaby wystąpić do powiatu o przejęcie dróg. Ponieważ gmina bogatą nie jest (radzę zerknąć na ubiegłoroczny - rok 2011 - budżet uchwalany jeszcze za poprzedniego wójta) to nie bardzo może sobie na to pozwolić.

Jeśli chcesz mi odpisywać w podobnie wysokim merytorycznie tonie, tj. "ale powinien załatwić" - uprzedzę Twoją ripostę. "Załatwiało się" za poprzedniego systemu. Teraz podejmuje się działania zgodnie z literą prawa, a za "załatwianie" w sposób średnio zgodny z przepisami przyjazny prokurator umożliwia Ci przelanie Twojej spowiedzi na protokół przesłuchania podejrzanego. Tyle.

Pozdrawiam.
Billy Idol

 
prostak
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2012 16:20
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 10.07.11

Wiesz Billy Idol, twoja uwaga na moj Nick przypomina mnie dziecinstwo, dzieci zawsze cos u innych znalazle z czego sie mogli smiac albo innemu cos przytknac.

Moj Nick wiaze z Zapomniana Dolina, nim wyruszylsmy w szeroki swiat t bylismy prostakami.

A teraz do Wojta, z twoich wypowiedzi wynika ze jestes jego zwolennikiem, twoja sprawa, ale troche obiektywnym musialbys byc.

Rok mija a w Grabowcu zadnych zmian, poza narzekaniem, nawet soltysi na niego narzekaja.

Przed wyborami to ten wojt sie chwalil co on umie i potrafi, do tej pory jeszcze nic nie pokazal.

Ostatnio spalem w Hotelu dofinansowanem przez Unie, ja wiem ze w Polsce jeszcze to stare przyslowie „jak nie posmarujesz to nie pojedziesz“ jest jeszcze aktualne, Polska lezy na 41 miejscu na swiecie, zobacz: http://www.transparency.org/policy_research/surveys_indices/cpi/2010/results

i Wojt nie ma srodkow zeby dotacje przyspieszyc, ale ma czas zeby czesto do roznych drzwi pokac i cos osiagnac.

Twoja wypowiedz ze on sam musi wszystkiego dogladac jest nie na czasie, on musi kierowac i sprawdzac czy jego polecenia sa realizowane.

Na poczatku pazdziernika jechalem z Krakowa przez Kielce do Grabowca, ze wzgledu na wypadki musialen jechac przez takie miejscowosci jak Grabowiec, duzo budow an drogach, ale takiej drogi jak z Grabowca do Uchan to nie widzialem.

Dominik wlozyl duzo pracy w ta HP, szkoda ze tak malo mieszkancow tutaj swoje zdanie wyraza.
 
Billy Idol
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2012 18:44
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 04.11.10

Od początku...

Sorry, ale naśmiewanie się z ludzkiej pracy jest prostackie i tu zdania nie zmienię.

Tak jestem zwolennikiem tego wójta, bo szczerze mówiąc inni kandydaci nie dawali nawet szansy na cokolwiek do przodu. To raz.

Czy jestem obiektywny - tu moglibyśmy się pokłócić czy ktokolwiek z nas jest obiektywny. Ale niech będzie - widzę, że trochę się zmienia. Piszesz o projektach unijnych i dofinansowaniach. No i niestety troszkę masz rację, ale troszkę już nie. Złote czasy dla projektów infrastrukturalnych minęły - UE coraz bardziej skąpa, a i o dziwo groszem na jakieś guzik watrte szkolenia nie szasta. Najlepszy czas by brać dotacje i fabrykować infrstrukturę nasza gmina przespała. Miączyn, Skierbieszów, Uchanie wyremontowały chodniki, budowały schetynówki, my spaliśmy, bo kurde zawsze byliśmy lepsi i mądrzejsi. No to mamy.

Nie chcę być obraźliwy tu w stosunku do kogokolwiek, ale jeśli orientujesz się trochę jak się robi projekt infrastrukturalny (duży - jak liniowa kanalizacja gminy, oczyszczalnia ścieków) to dobrze wiesz, że zakładając że już masz zagwarantowane źródło finansowania rok do trzech zajmie Ci kompletowanie papierów na wniosek (decyzje uzgodnienia wywłaszczenia LICPy i kupa innych administracyjnych pierdół), następnie ok roku - dwóch (w zależności od tego jak bardzo odwołujących się oferentó masz) procedura przetargu. I możesz ruszać.

Teraz - wszyscy oczekują gwiazdki z nieba. Różne seketarki, mimy... Szczerze im współczuję, bo dzicięce "daj już" średnio się sprawdza w dorosłym życiu. Jeśłi jakikolwiek duży projekt dla gminy zostanie rozpoczęty(przygotowane dokumenty - o przetarg możemy mówić jeśli ktoś nam sypnie goszem) w ciągu tej czterolatki to już będzie sukces Pana Wójta.

Co do sołtysów co to się skarżą. Nie chcę być przewrotnym, ale to dobry objaw. Nie skarżyli się za poprzedniego Wójta, prawda? Znaczy było im dobrze, a ile tym czasie zrobiono to już sam możesz sobie odpowiedzieć. Z doświadczenia życiowego wynika mi, że to skarżenie się (jeśli jest bo pisanie "się skarżą" jest zarzutem bardzo cienkim) jest dowodem na to, iż ktoś zaczął czegoś od nich wymagać, że trochę porządku zostało wprowadzone. I tak być powinno. To jest ten nadzór o który się tak dopominasz.

Co do osobistego doglądania pewnych rzeczy - nawet kierownik kontraktu na wielkiej inwestycji nie wstydzi się samemu pokazać na budowie i obejrzeć czy mu jetgrounding robią prawidłowo. Ot kwestia mentalności. Na zachodzie Polski zarządzanie zza fotela jest średnio postrzegane, u nas jest to postrzegane jako wspaniała praktyka. Gdzie jest lepiej - to już sam sobie odpowiedz.

Tyle.

Pozdrawiam.
Billy Idol
 
Olga
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2012 18:52
Użytkownik

Postów: 79
Data rejestracji: 27.01.10

prostak napisał/a:

[quote]
musialen jechac przez takie miejscowosci jak Grabowiec, duzo budow an drogach, ale takiej drogi jak z Grabowca do Uchan to nie widzialem.masz rację prostak, takich fatalnych dróg naprawdę nie spotyka się już w Polsce

W dużej części zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
 
Marysia
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2012 15:14
Użytkownik

Postów: 18
Data rejestracji: 29.10.10

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich użytkowników ZD :)
Co do wójt, to ile osób tyle opinii.
Ja proponuję spróbować załatwić jakąś sprawę z wójtem, porozmawiać i przekonać się jaki to człowiek w bezpośrednim kontakcie, bo nie znając go osobiście (jeśli nic się z nim nie załatwiało) to dużo można mówić.
Ja miałam z nim "przyjemność" rozmawiać, próbować rozwiązać prostą rzecz ale niestety nic nie wyszło bo przepisy, procedury a ja pytam a gdzie człowiek?
Dużo obiecywał przed wyborami i co z obietnic...NIC.
Zatrudnia z obcej gminy, mając swoich wykształconych, bezrobotnych i zdolnych ludzi.
Łatwo się krytykuje poprzednika ale swoich czunów się nie widzi.
Zobaczymy co będzie dalej ale nie liczmy na dużo.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
 
fan
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 09:39
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 27.12.11

Witam.
Jak to dobrze , że jest taki wielki ( jeden) orędownik Pana Wójta w gminie. Może przekona pozostałych mieszkańców do osoby Pana Wójta.Grin

Wraz z serdecznymi pozdrowieniami.
 
zakewa
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 25-02-2012 09:57
Użytkownik

Postów: 99
Data rejestracji: 02.01.11

Gmina Grabowiec ,jest tym szczęśliwcem ,że na jej terenie jest obszar koncesyjny na wydobywanie gazu ukrytego w łupkach ,czy ktoś o tym wiedział? badania geologiczne polskich naukowców trwały już w latach 70-tych .Teraz ,kiedy nawet już są koncerny mające to "złoto " z ziemi wypłukać i są konkretne spotkania - "epokowe " ,aby gmina w końcu była bogata ,cywilizowana i przy tym piękna na stronie internetowej o słynnym spotkaniu w Żurawlowie cicho sza... jakaś informacja mieszkańcom się należy ,skoro są newsy na stronie gminy o programach unijnych , dostępna internetowa info czy nawet "Lubelskie-Obywatelskie...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wynajem autobusów Grabowiec / Zamość / Krasnystaw OGŁOSZENIA 1 23-01-2014 08:14
Sport w Gminie Grabowiec SPORT 1 17-10-2013 13:37
gora grabowiec GRABOWIEC Góra 6 07-02-2013 09:06
PROMOCJA GMINY GRABOWIEC 14 30-01-2011 21:40
WYBORY RADY GMINY GRABOWIEC 2010 (kandydaci ) URZĄD GMINY 6 24-11-2010 11:26